kapsle algamo/algastin

Vyberte produkt, který vás zajímá

Algamo OED Forte – doplněk stravy, jehož složky synergicky a přirozeně posilují organismus. 4mg BIO Astaxanthinu v kapsli dovoluje rychleji pocítit jeho účinky a mimo jiné doplňují obecný nedostatek Vitamínu D3 (nyní až 1000 IU v jedné kapsli).

Ptali jste se ...

Dá se tvrdit, že ano. Podle studií totiž: 

 • Snižuje svalovou únavu
 • Snižuje mentální únavu
 • Urychluje zotavení po výkonu
 • Zvyšuje sílu a vytrvalost
 • Zvyšuje výkonnost při závodech
 • Snižuje tepovou frekvenci
 • Zvyšuje energetický metabolismus
 • Snižuje bolest kloubů a svalů po výkonu
 • Snižuje hladinu kyseliny mléčné po zátěži
 • Chrání svaly vůči poškození a zánětu
 • Snižuje produkci volných radikálů po fyzické zátěži

Výsledky konkrétních studií: Astaxanthin a sport.pdf 

Původ Astaxanthinu je poměrně důležitým parametrem vzhledem k tomu, že je na světě produkován různými způsoby. Někteří jeho producenti používají pro extrakci Astaxanthinu z řasy Haematococcus pluvialis chemická rozpouštědla nebo používají pro kultivaci řasy otevřené systémy, tj. bazénky, rybníky. U této formy kultivace však hrozí vysoké riziko  kontaminace řasy environmentálními kontaminanty.

 • Astaxanthin produkovaný v u nás České republice je extrahován pomocí oxidu uhličitého, který je po extrakci řasy recyklován a znovu použit pro další extrakci. Extrakce je tak čistá a nepředstavuje riziko pro životní prostředí.

Je-li DHA přijímána v množství převyšujícím 250 mg denně, přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku. 

Jsou li omega 3 přijímány v kombinaci DHA a EPA v množství převyšujícím 250 mg denně, přispívají k udržení normální činnosti srdce. 

Další informace například zde: http://www.tlukotsrdce.cz/clanek/750/omega-3-mastne-kyseliny-a-jejich-vliv-na-zdravi/

Experti varují před nedostatkem vitaminu D. V Evropě jde až o 70% populace, přičemž nedostatek tohoto vitaminu vede k vážným onemocněním. Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů, k normální činnosti svalů a funkci imunitního systému a podílí se také na procesu dělení buněk

Zdroj: https://www.sciencedaily.com/releases/2012/01/120110102058.htm

Algamo Bio Astaxanthin – doplněk stravy vhodný pro vegany. Obsahuje pouze náš nejčistší Algamo Astaxanthin Oleoresin a Extra panenský olivový olej. Celá kapsle včetně všech složek je BIO certifikovaná. 

Ptali jste se ...

Algastin BL – trpíte syndromem počítačového vidění? Bolí vás oči? Dopřejte svým očím živiny, jež nezbytně potřebují, prostřednictvím výrobku Algastin BL, který má promyšlené složení. Obsahuje rybí olej, astaxanthin, zeaxanthin, lutein, ginkgo bilobu, vitamin A.

Ptali jste se ...

Zkratka CVS je anglická zkratka pro Computer vision syndrome, přeloženo do češtiny, jako Syndrom počítačového vidění.

Jedná se o problém moderní doby, kterým trpí především Ti, jež dlouze a bez přestávek sledují obrazovku počítače, televize, či jiného zařízení, které vysílá tzv. modré světlo. Dle dostupné literatury, tímto problémem trpí až 90 % lidí po celém světě. Tomuto syndromu jsou přiřazovány tyto symptomy: únava očí, napětí očí, suchost očí, rozmazané či zdvojené vidění nebo bolest hlavy.

Astaxanthin je jako jediný schopný prostupovat retinální bariéru, ve které je díky své unikátní struktuře schopen absorbovat toto modré světlo. Čímž preventivně předchází symptomům, jež jsou popsány výše.

Lutein a zeaxanthin jsou jedním z hlavních komponent makulárního (žlutého) pigmentu. Jsou zodpovědné za centrální vidění, a díky své struktuře jsou schopny působit jako filtr nebezpečného modrého a UV světla [BL1]. Tato schopnost je také zdůvodňována tím, že na rozdíl od beta-karotenu (který nemá žádnou specifickou polohu v membráně), zeaxanthin je schopný se v membráně orientovat kolmo k rovině membrány. Tuto schopnost má i lutein, jak můžete vidět na obrázku, ale navíc je schopný se orientovat i podélně této membrány.

Ve studii Seddon M. J. et al., 1994 [BL3] bylo prokázáno na skupině starších jedinců a seniorů, že konzumace 6 mg luteinu a/nebo zeaxanthinu za den podstatě snížilo riziko vzniku věkově podmíněné makulární degenerace [BL3].

[BL1]. http://www.bezpecnostpotravin.cz/az/termin/92311.aspx
[BL2]. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11880589
[BL3]. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7933422
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16936087
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21899805
https://cs.medlicker.com/1211-ziviny-pro-oci
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27420092

Dokosahexaenová kyselina je hlavním strukturním lipidem membrán vnějšího segmentu retinálních receptorů. V těchto membránách se podílí na jejich funkci, tím že ovlivňuje jejich propustnost a tekutost. Dále ovlivňuje mechanismy signalizaci sítnicových buněk a také se podílí na regeneraci rhodopsinu. Dále bylo prokázáno, že doplňky stravy s obsahem omega 3 mastných kyselin můžou pomoci lidem se syndromem suchého oka.

Proč jsme pro výrobu Algastin BL použili omega 3 ve formě triglyceridů (TG)?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15555528
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27817918

Vitamin A je velmi důležitý pro zpětnou obnovu rhodopsinu. Rhodopsin se nachází v tyčinkách světločivých buněk a je zodpovědný za molekulární princip vidění. V případě nedostatku tohoto vitaminu byla diagnostikována šeroslepost.

Je známo, že Ginkgo biloba zvyšuje cirkulaci krve. Navíc bylo prokázáno, že Ginkgo biloba zvyšuje prokrvení některých velmi citlivých tkáních jako je mozková tkáň nebo tkáň očního nervu. Na základě tohoto zjištění bylo provedeno velké množství studií, jež se zabývaly dopadem zvýšené cirkulace krve očním nervem. Na základě toho bylo zjištěno, že zvýšená cirkulace krve v těchto tkáních má pozitivní efekt především u pacientů se zeleným zákalem. Dále bylo prokázáno, že Ginkgo biloba má schopnost vychytávat volné radikály.

http://eyeadvisory.com/2010/12/ginkgo-biloba-for-eye-health/
http://www.life-enhancement.com/magazine/article/871-ginkgo-improves-vision-in-some-cases-of-glaucoma

Algastin CV / Energie Života – doplněk stravy, který obsahuje logickou kombinaci účinných látek pro podporu normální funkce srdce a celého oběhového systému. 

Ptali jste se ...

Přítomnost Astaxanthinu ve výrobcích Algastin CV vychází z výsledků velkého množství studií. V těchto studiích bylo zjištěno, že Astaxanthin je schopný normalizovat profil lipidů, hladinu triacylglycerolů a hladinu cholesterolu. Dále bylo prokázáno, že je schopný zvyšovat hladinu HDL (hodného) cholesterolu.

Koenzym Q10 je esenciálním kofaktorem při oxidativní fosforylaci v mitochondriích, což hraje klíčovou roli při tvorbě ATP (hlavní zdroj energie pro řadu pochodů v lidském organismu). Dále zprostředkovává přenos elektronů v elektronovém transportním řetězci a zabraňuje oxidaci membrán a peroxidaci lipidů. V neposlední řadě se podílí na obnově alfa-tokoferolu, čímž podporuje kardiovaskulární zdraví

Koenzym Q10 se nachází ve všech buňkách lidského organismu, nejvyšší koncentrace je však v srdci, ledvinách, plicích a játrech. S narůstajícím věkem koncentrace koenzymu Q10 v buňkách klesá. Nízká hladina koenzymu Q10 je spojována s celou řadou negativních důsledků, jako je např. srdeční selhání. Odborníci se shodují, že optimální dávka koenzymu činí 30 mg v jedné kapsli. Vyšší koncentrace koenzymu Q10 v jedné kapsli není v organizmu plně zužitkována. 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21966175/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23065343
https://openheart.bmj.com/content/2/1/e000326
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25126052
https://cs.medlicker.com/1339-koenzym-q10-zdravi
https://www.celostnimedicina.cz/koenzym-q10-podle-ceho-se-orientovat-pri-vyberu.htm

Omega 3 mastné kyseliny stejně jako Astaxanthin jsou schopné zvyšovat HDL cholesterol, který zajišťuje zdravé srdce a vyšší přívod krve do mozku. Mezinárodní organizace doporučuje příjem 1g omega 3 mastných kyselin denně v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Proč jsme pro výrobu Algastin CV použili omega 3 ve formě triglyceridů (TG)?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4153275/​

Kontakt


Kancelář: Mostek 221, 544 75 Mostek, Česká republika, +420 499 422 774

> Naši oficiální distributoři

> Poptávky a objednávky: obchod@algamo.cz

Zákaznický servis

info@algamo.cz

+420 499 422 774
info@algamo.cz

Výroba

Martin Dobřichovský
+420 776 120 059
mdobrichovsky@algamo.cz

Kontrola kvality

Jaromír Pliščinský
+420 775 325 284
jpliscinsky@algamo.cz

Napište nám!

  Napište nám!

   Zákaznický servis

   Věra Kašparová
   +420 778 053 054
   vkasparova@algamo.cz

   +420 499 422 774
   info@algamo.cz

   Výroba

   Martin Dobřichovský
   +420 776 120 059
   mdobrichovsky@algamo.cz

   Kontrola kvality

   Jaromír Pliščinský
   +420 775 325 284
   jpliscinsky@algamo.cz

   Prodej kapslí ČR a SR

   Miro Fišl
   +420 774 944 885
   www.astaxanthincz.cz

   Výroba: Mostek 221, 544 75 Mostek, info@algamo.cz
   Kancelář: Antala Staška 510/38, 140 00 Praha 4, +420 499 422 774

   > Naši oficiální distributoři

   > Poptávky a objednávky: obchod@algamo.cz